sobota, 5. augusta 2006

What time is it?

Keď som po prvýkrát cestoval do cudziny, kamarát Adam mi dával radu. „Nickie, ak ideš do cudziny, stačí, ak vieš povedať slová sex a peniaze v ich rodnom jazyku a dohovoríš sa určite.“ Adam ich vedel povedať v najmenej dvadsiatich jazykoch. Aj tak v Írsku dopadol. Na letisku za detektorom kovov s vibrátorom a nožničkami v ruke bez vysvetlenia. Sex a peniaze mu vtedy nepomohli.

Teraz po dovolenke viem, ako sa to správne robí. Naučil nás to Italian boy. Prišiel nenápadne, zložil sa na pláži, vyzliekol sa a začal sa preťahovať. Šnúru, taký rozkrok, hen taký výkop. S Valachmi sme len kývali hlavou, čo to bude za termošku. A aj bola, buzo ako vyšitý.

Došiel za nami s diskrétnou otázkou. „What time is it?“ Odpovedali sme a vzhľadom na to, že som nevedel, či vie po nemecky, som si odpustil poznámku typu „Eine blöde anmache“. To však nebolo všetko. Prihovoril sa i druhýkrát. Ako inak. Čakali sme to, keď už na nás neustále zízal. To už komunikoval s jedným z Valachov.

Italian boy: Sorry guys. And where are you from?
Valach: Slovakia.
Italian boy: And are you here together?
Valach: Yeah.
Italian boy: But are you three here together?

Neviem čo tým sledoval, ale zjavne mu jeho predstavivosť pracovala na plné obrátky.

Italian boy: And are you gay?
Valach: Yeah.
Italian boy: Well, nice to meet you. I’m ….

V tom momente si neuveritelne dačo zašomral. Ja som bol už v kŕčoch na deke.

Valach: Hmm.

A Vlach pokračoval v čítaní časopisu. Ako som sa neskôr dozvedel, nerozumel mu a ani nepostrehol, že sa predstavil. Bol to oddrb storočia, nechcený ale zato riadny. Zbavili sme sa Italian Boya. Celý pobyt nás našťastie ignoroval, až posledný deň dobehol k nášmu autu, že či tu nepoznáme dáke kluby, kde by sa mohol zoznámiť. Chudák, fakt že bol na tom zle asi.

Na čas sa nás prišiel spýtať aj taký Nemec z jednej rodinky. Asi sme fakt vyzerali, že v batohu máme kukučkové. Oni ale boli ale neskutočne milí, zachránili sme im veci pred odfúknutím do mora, začo sme trocha pokonzervovali a dostali keksy. Socializing ako má byť. Mňam, dobré boli. A sýkorky tam boli obvzlášť dobré. Mňam. A aj chobotnice, asi som na nich závislý. Mňam. Ale tie polonahé sýkorky. Mňam. Chuťové okienko končí.

8 komentárov:

Puellita povedal(a)...

hihih... vcelku vtipne :-) To aby clovek trpel paranojou, ked sa ho niekto spyta na cas. Mna raz ocumovali Anglicani, pak prisli ku mne, ze kam sa da ist dobre najest a tak, tak som poradila a nieco zamrmlali a usmievali sa, no a ja som s prirodzenou noblesou povedala "No, I dont go with you, I dont have time" a oni "Well, we dont want to go with you, we were jus asking..." nuz jeden trapas pre kazdeho. Asi si moc domyslam :-))

Nick povedal(a)...

Hehe :))

Pecosita povedal(a)...

:D

hroch povedal(a)...

ja mam tiez jednu prihovaraciu prihodu. ale to sa neda napisat, to sa musi pocut. mi to pripomente, niekedy predvediem... :)

Stephen Woolf povedal(a)...

:) sýkorky ma nezaujímaju .. zaujíma ma jedenie!

elisabeth povedal(a)...

muhehehehe - a to uz dorekreovany?
Off topic, tak uz viem, co vedela nemecky ta zufala Slovenka s vreckovym nozom na Schwechate :D

Nick povedal(a)...

Hroch, zabudol sooom :))

Stephen, ako inak ked uz mas sykorku v hniezde :))

Elisabeth, ano ano, uz som, bola to kratka rekreacia... vidis predsa len nieco vedela :)

Pecosita povedal(a)...

nick: aka metafora! ;))