pondelok 4. mája 2009

Sandra Bullock ako počítačová expertka

Cez predĺžený víkend som si pozrel film The Net so Sandrou Bullock. Filmy s počítačovou tématikou ma bavia, ako inak, som ítečkár. Ale nie ten typický. Žiadne mastné vlasy, veľké brucho, zlé oblečenie a ešte horšie vystupovanie. Božechráň.

Vždy sa na nich veľmi dobre zabavím. Na filmoch, nie ítečkároch. Na tom, ako ľahko vystopujú, kde sa človek nachádza len na základe nicku na dákom nezmyselnom chate. Alebo ako sa 10-timi stlačeniami klávesov hacknú do FBI centra a pod. Alebo ako dokážu vystopovať človeka na základe IP adresy 75.200.345.18.

Áno, na základe IP adresy 75.200.345.18. Sandra Bullock alias slečna Benettová vymyslela nový pool IP adries. Položila na lopatky protokol IPv4. A to v roku 1995, kedy bol tento film natočený. No ja teraz len nechápem, prečo jej výdobytok neimplementovali a stále dačo tárajú o IPv6 :) Najlepší by bol IPvBullock.

P.S.: Pre neznalých, tak v IPv4 je IP adresa 32 bitové číslo, kde každé číslo je 8 bitové, teda v rozsahu(0-255). Maximálne číslo je teda možné 255 a nie 345.

11 komentárov:

Reed povedal(a)...

sandra bullock ... bla-bla-bla ... iteckar... bla-bla-bla ... film ... bla-bla-bla ... adresa ... bla-bla-bla ... lopatky ... bla-bla-bla ... cislo.

tolko k obsahu clanku z mojho pohladu.

:)))

Nick povedal(a)...

hehe :)

k tym iteckarom som mal napisat este ze suchy humor :D

Polepetko povedal(a)...

Mne sa páči to, že všetky hackovacie nástroje su plnografické a hackovanie vyzerá, ako keď sa pred 20 rokmi nahrával program do spectra. Blika obrazovka a behajú tam pruhy. A potom voila pekná vstupná obrazovka v plnej grafike. No neber to ....

Nick povedal(a)...

Polepetko, presne tak, to su super veci ... :)

lenka povedal(a)...

hmm... ja poznam mrte iteckarov ale skoro ani jeden nema velke brucho, mastne vlasy a zle oblecenie...
:)

Pecosita povedal(a)...

moje nervy, tak a je to tu, prejavilo sa to...ach a ja som myslela, ze nicka toto moze obist, ale nieeee...

polepetko, vas dvoch tusim zoberiem spolu na kafe ;)

rony povedal(a)...

tie adresy su tak nezmyselne z jednoducheho dovodu:

keby boli prave, tak urcite maju nejakeho majitela a urcite niekto zacne skusat na nu sa dostat.

Preto su evidentne nespravne.

Je to analogicke ako ked vo filmoch postavy hovoria svoje telefonne cisla - vzdy su to kombinacie, ktore neexistuju - vsimni si, ze sa v nich vyskytuje na zaciatku napr. 555. To su neexistujuce kombinacie.

Keby hovorili nahodne cislo, tak sa moze kludne aj v buducnosti stat, ze to niekomu pridelia a to je potom peklo.

to iste plati s tymi IP adresami :-)

Kozo povedal(a)...

Rony, ved mohli pouzit nieco menej napadne. Nejaky multicast, adresy z RFC 1918, ci nieco podobne. Toto bolo zase az prilis.

germa povedal(a)...

chech, keď sa dáš na pozeranie takýchto filmov, tak musíš počítať s kravinami :) Inakšie tomu, čo si popísal aj tak nerozumiem okrem IP ;)

3/4 povedal(a)...

germa, myslis "Isty Pich" ?

Nick povedal(a)...

Suhlasim s Kozom :) Heh este ze nie si zenskeho rodu :DDD