sobota 20. novembra 2010

Dekadentné...?

Starý romantický hotel je poloprázdny. Len ja, on, a akási veľmi rozvetvená grécka rodina. Salónik s krbom ako vystrihnutý z Poirota. Svieti len jedna lampa a sviečka na secesnom stolíku. Dopíjam svoje červené, on si zapaľuje ďalšiu cigaretu. Máme chuť šepkať, aj keď nemáme koho rušiť. Fajčí a pozerá sa mi na nohy. Čierne lodičky a lesklé pančušky. Sem tam mi pohladí koleno, či dlaňou objíme lýtko. Nikdy som sa necítila krajšia. Plameň mu osvetľuje tvár a ja si zas a znova uvedomujem, že je to najpríťažlivejší chlap, čo poznám. Nerozprávame veľa, nie je treba. Pozerám mu priamo do oči a on presne vie, na čo myslím. A ja to som si toho vedomá. Dekadentné a jemne rozmazané.


Stojíme nahí v otvorenom okne hotelovej izby s výhľadom do dvora. Novembrový mrazivý vzduch nám osviežuje ramená. Izba vonia predošlými udalosťami. Zapáli mi cigaretu. Nikdy mi žiadna viac nechutila a to som nefajčiar. Stojíme nahí v otvorenom okne hotelovej izby s výhľadom do dvora a fajčíme. Sýkorky, ktoré sme sledovali v podvečer už niekde spia. Nerozprávame veľa, nie je treba. Nemusím mu ani pozerať do očí a on presne vie, na čo myslím. Aj ticho medzi nami ladí. Mám silné nutkanie pohladiť tie jeho dospelé šediny. Som žena a zároveň bezbranne malé dievčatko. Nikdy som sa necítila slobodnejšia a pritom viac v bezpečí. Dekadentné a sexy.

Leží v mojej posteli, hlasno oddychuje, je horúci a vonia. Leží v mojej posteli, do ktorej patrí a ktorá sa veľmi rýchlo stala našou. Leží v našej posteli a ja sa na neho nemôžem prestať dívať. S vďakou za strechu v stovežatej kráske, čo nás spojila, tešiac sa na NAŠU strechu v krásavici na Dunaji, líham si do našej postele a už sa teším, až sa vedľa neho ráno zobudím. Zajtra, o dva týždne, o rok... Vôbec nie dekadentné. Správne, skutočné a hmatateľné. Silné a prirodzené.

A ja mám konečne prvý krát v živote pocit, že všetko je presne tak, ako má byť.

6 komentárov:

Kozo povedal(a)...

Chýbala si, ale zdá sa, že práve čas poukladal veci, pocity a ľudí do správnych tvarov a kombinácií. Po dlhej dobe som čítal niečo optimistické o vzťahoch a vykúzlilo mi to úsmev na tvári. Ďakujem.

Anonymný povedal(a)...

velice živé - krásne!

dostala som chuť zapáliť si... a zaľúbiť sa...

neviem ktorá chuť je nebezpečnejšia :)

karaska

Pecosita povedal(a)...

no, myslim, ze obe, draha ;)rada ta tu vidim po sto rokoch.

FanaticGay povedal(a)...

Toto ma prevelice potesilo.

Anonymný povedal(a)...

ale pekne, pekne. tešujem :)
ale ako mamina ti pekne hovorím, bacha na prievan :)

Jirka (ten istý) povedal(a)...

Máš pravdu, vůbec to není dostatečně dekadentní. To byste museli mít například hudbu a bledý svíce, který svítěj slabě, gumovou rukavici, majonézu, hrábě ...

Každopádně, i my jsme móóóc rádi, že jsi spokojená! :-)